Challenge Cup Winners

YEAR WINNER CLUB PLAYED AT
1902 Mrs. J. Bird Didsbury Manchester
1903 Miss Edith H. Carr Sale Worsley
1904 Miss Helena A. Hopkins Knutsford Withington
1905 Mrs. R. Todd Bramall Park Manchester
1906 Miss Nellie Lee North Manchester Manchester
1907 Mrs. P. R. Cooper Hale Worsley
1908 Mrs. Dallmeyer Bowden Trafford Park
1909 Miss Winifred Griffiths Worsley Timperley
1910 Mrs Corbett Wilmslow Chorlton-cum-Hardy
1911 Miss Elsie Heighway Withington Withington
1912 Miss F. Milne Cheadle Worsley
1913 Mrs. Arton Bramhall Torkington
1914 Miss C. Wilson Stockport Timperley
WAR YEARS
1919 Miss Baird Timperley Hopwood
1920 Miss Ailsa Fraser Fulshaw Worsley
1921 Mrs. J. Morris Stockport North Manchester
1922 Mrs. Mackay Romiley Stockport
1923 Mrs. Noon Didsbury Reddish Vale
1924 Mrs. G. Wallwork Manchester Worsley
1925 Mrs. A. Smalley Bowden Manchester
1926 Miss Kathleen Oliver Prestbury Stockport
1927 Mrs. J. A. Lowe Timperley Timperley
1928 Mrs. F. G. Mursell Hale Torkington
1929 Miss Dora Ashworth Wilmslow Chorlton-cum-Hardy
1930 Mrs. Clement Timperley Hopwood
1931 Mrs. A. Macbeth Bowden Torkington
1932 Mrs W. M. Whitfield Prestbury Sandiway
1933 Mrs. S. Oswald Reddish Vale Sale
1934 Mrs. Clement Ringway Stockport
1935 Miss Joan Pemberton Bramall Park Prestbury
1936 Mrs. I. N. Hill Mere Manchester
1937 Mrs. Wyatt Heaton Moor Withington
1938 Mrs. E. C. Crossley Worsley Worsley
1939 Mrs. Wyatt Heaton Moor Stockport
WAR YEARS
1947 Mrs. Halliwell Stockport
1948 Mrs. Whittaker Heaton Moor Northenden
1949 Miss Travers Hale Worsley
1950 Mrs. Galbraith Mere Mere
1951 Mrs. Brantwood Whitefield Manchester
1952 Mrs. Arrandale Bramall Park Cavendish
1953 Mrs. Westbrook Prestbury Prestbury
1954 Mrs. Cartwright Sale Withington
1955 Mrs. Lomax Cheadle Sale
1956 Mrs. Howard Warrington Warrington
1957 Mrs. Hilldrup Wilmslow Ringway
1958 Miss Burt Reddish Vale Davyhulme Park
1959 Mrs. Fletcher Bramall Park Bramall Park
1960 Mrs. Bennett Sandiway Sandiway
1961 Mrs. McCoy Stand Hopwood
1962 Mrs. Page Davyhulme Park Prestbury
1963 Mrs. Lindsey Wilmslow Leigh
1964 Mrs. Rudd Sale Didsbury
1965 Miss D. Rose Cavendish Hazel Grove
1966 Mrs. J. Burton Bolton Lostock Bolton Lostock
1967 Mrs. R. Bolton Worsley Worsley
1968 Mrs. Newby Leigh Leigh
1969 Mrs. P. Turner Bramhall Bramhall
1970 Mrs. A. Grant Chorlton-cum-Hardy Chorlton-cum-Hardy
1971 Mrs. Bromley Bramhall Cavendish
1972 Mrs. Clayton Rochdale Swinton Park
1973 Mrs. Dunks Northenden Hazel Grove
1974 Mrs. Webley Hazel Grove North Manchester
1975 Mrs. A. Bushell Sandiway Warrington
1976 Mrs. Whitehead Chorlton-cum-Hardy Davyhulme Park
1977 Mrs. V. Edwards Mere Reddish Vale
1978 Mrs. J. Nield Bramall Park Ashton-under-Lyne
1979 Mrs. D. Croston Ringway Ringway
1980 Mrs. McCartney Bolton Lostock Stand
1981 Mrs. M. Thorburn Wilmslow Wilmslow
1982 Mrs. E. Wilson Stockport North Manchester
1983 Mrs. P. Baird Heaton Moor Heaton Moor
1984 Miss D.E.O. Booth Hale Bury
1985 Mrs. B.S. Stringer Chorlton-cum-Hardy Dunham Forest
1986 Mrs. W. Bickerton Dunscar Bolton Old Links
1987 Mrs. M. Levy Gatley Prestbury
1988 Miss Windsor Ashton-under-Lyne Ashton-under-Lyne
1989 Mrs. M. Walton Davenport Davenport
1990 Mrs. B. Knowles Chorlton-cum-Hardy Stand
1991 Mrs. Stuttard Gatley Chorlton-cum-Hardy
1992 Mrs. M. Dixon Ashton-under-Lyne Davyhulme Park
1993 Miss A.C. Mitchell Sandiway Ringway
1994 Mrs. Waterworth Manchester Whitefield
1995 Mrs.  W. Bickerton Dunscar Chorley
1996 Mrs. D. A. Crabtree Gatley Hazel Grove
1997 Mrs. J. Williams Dunscar Ashton-in-Makerfield
1998 Mrs. J. Limmack Rochdale Rochdale
1999 Miss J Carter New N. Manchester Chorlton-cum-Hardy
2000 Mrs. R. Dalziel Greenmount New N. Manchester
2001 Mrs. B. McManus Hazel Grove Hale
2002 Mrs. C. Ryder Tytherington Rossendale
2003 Mrs. V. Willis Rossendale Romiley
2004 Mrs. S. Eaton Rochdale Rochdale
2005 Mrs. C. Ryder Tytherington Sale
2006 Mrs. R. Bowden Hale Davyhulme Park
2007 Competition abandoned Chorlton-cum-Hardy
2008 Claire Ball Bramhall Rossendale
2009 Sarah Funnell Tytherington Tytherington
2010 Margery Gardiner Greenmount Greenmount
2011 Pam Wiseley Houldsworth Houldsworth
2012 Competition abandoned Saddleworth
2013 Julie Hutchings Greenmount Northenden
2014 Lisa Stanley Lowes Park Greenmount
2015  Margery Gardiner Greenmount  Astbury
2016  Ann Wild  Rochdale  Rochdale
2017 Chris Kelly Bramhall Bramhall
2018 Angela Wilkinson Bury Bury
2019 Bernice Fitton Rochdale Prestbury
2020