Lloyd Jones Trophy Winners

YEAR WINNER CLUB PLAYED AT
1952 Mrs. R. A. C. Johnson Cavendish Cavendish
1953 Mrs. Ferguson Manchester Prestbury
1954 Mrs. Edmeston Worsley Withington
1955 Mrs. N. Howard Sale Sale
1956 Mrs. Appleby Bramhall Warrington
1957 Mrs. N. Howard Whitefield Ringway
1958 Mrs. N. Howard Whitefield Davyhulme Park
1959 Miss Burt Reddish Vale Bramall Park
1960 Mrs. Bloodworth Sandiway Sandiway
1961 Mrs. Cox Didsbury Hopwood
1962 Miss E. Chadwick Bramall Park Prestbury
1963 Mrs. McCartney Bolton Lostock Leigh
1964 Miss E. Chadwick Bramall Park Didsbury
1965 Mrs. R. Ferguson Manchester Hazel Grove
1966 Mrs. N. D. Howard Whitefield Bolton Lostock
1967 Mrs. Ferguson Manchester Stockport
1968 Mrs. S. Graveley Mere Northenden
1969 Mrs N. Toms Bramhall Bramhall
1970 Mrs. N. Toms Bramhall Chorlton-cum-Hardy
1971 Miss D. Rose Cavendish Cavendish
1972 Mrs. M. McCartney Bolton Lostock Swinton Park
1973 Mrs. E. Wilson Stockport Hazel Grove
1974 Mrs. R. F. Booth Bolton North Manchester
1975 Mrs. N. Toms Bramhall Warrington
1976 Mrs. E. Wilson Stockport Davyhulme Park
1977 Mrs. M. McCartney Bolton Lostock Reddish Vale
1978 Mrs. M. McCartney Bolton Lostock Ashton-under-Lyne
1979 Miss P. Smith Wilmslow Ringway
1980 Mrs. M. McCartney Bolton Lostock Stand
1981 Mrs. E. Wilson Stockport Wilmslow
1982 Mrs. E. Wilson Stockport North Manchester
1983 Miss L Percival Sandiway Heaton Moor
1984 Miss J. Hill Hazel Grove Bramhall
1985 Miss L. Percival Sandiway Denton
1986 Miss J. Morley Sale Sandiway
1987 Miss J. Morley Sale Deane
1988 Miss J. Morley Sale Chorlton-cum-Hardy
1989 Miss C.  Blackshaw Davenport Davenport
1990 Miss Fairbrother Sandiway Stockport
1991 Miss L. Taylor Wilmslow Hazel Grove
1992 Miss H. Green Wilpshire Wilmslow
1993 Mrs. S. Barlow Ashton-under-Lyne Ringway
1994 Miss E. Clarke Manchester Tytherington
1995 Mrs. H. Green Wilpshire Chorley
1996 Miss L. Taylor Wilmslow Hazel Grove
1997 Mrs. J. Williams Dunscar Ashton-in-Makerfield
1998 Mrs. J. Limmack Rochdale Rochdale
1999 Miss J. Carter North Manchester Chorlton-cum-Hardy
2000 Mrs. J. Williams Pleasington New North Manchester
2001 Mrs. M. Griffiths Ringway Hale
2002 Mrs. C. Ryder Tytherington Rossendale
2003 Miss R. Whatmough Manchester Romiley
2004 Mrs. K. Hoyle Rochdale Rochdale
2005 Mrs. Carole Ryder Tytherington Sale
2006 Miss Elaine Clark Manchester Davyhulme Park
2007 competition abandoned Chorlton-cum-Hardy
2008 Marjorie Griffiths Ringway Rossendale
2009 Sarah Funnell Tytherington Tytherington
2010 Rozel Crompton Rossendale Greenmount
2011 Rozel Crompton Rossendale Houldsworth
2012 competition abandoned Saddleworth
2013 Wad Grayson Styal Northenden
2014 Wad Grayson Ringway Greenmount
2015  Kelly Morley  Astbury  Astbury
2016  Ann Wild  Rochdale  Rochdale
2017 Rosemary Horton Bramhall Bramhall
2018 Sally Lester Dukinfield Bury
2019 Tiffany Fielden Hale Prestbury
2020

Leave a Reply